Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Jak szybko i skutecznie usprawnić tablet z Androidkiem

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Niedawno zostało wydane uaktualnienie do wersji 7.1 dla systemu iOS. Wprowadziło ono poprawki wielu do tej pory uciążliwych błędów i sporo mniejszych udoskonaleń. Przede wszystkim da się odczuć poprawę szybkości reakcji tabletu, w którym dokonano aktualizacji. Jeżeli możliwe jest usprawnienie systemu operacyjnego Apple, to czy można również w jakiś sposób ulepszyć Androida?

Zdecydowanie tak! Można zwiększyć sprawność działania tego systemu, przede wszystkim pod kątem czasu reakcji na wprowadzane polecenia i przechodzenia od jednej wykonywanej czynności, do drugiej. Inżynierowie Androida zadbali przecież, aby każde takie przejście było bogate w animacje oraz efekty przechodzenia w interfejsie użytkownika zainstalowane przez designerów systemu.

Same wykonywane przez nas czynności nie obciążają tak bardzo procesora naszego smartfona. Problem zaczyna się, kiedy te czynności wykonujemy jedna po drugiej. Wtedy właśnie swoją spowalniającą rolę odgrywają przejścia. Każda z nich trwa określony czas, a user, przechodzący od jednej operacji do drugiej, zmuszony jest ten czas przeczekać. Na szczęście jest sposób, by ten problem rozwiązać, zwłaszcza jeżeli zależy nam na efektywnej, szybkiej pracy tabletu lub telefonu bardziej, niż na wyglądzie animacji w systemie operacyjnym.

By to zrobić, należy skrócić czas wyświetlania przejść i animacji. W ustawieniach systemu musimy odszukać opcję „ustawień programisty“ albo „ustawień programistycznych“. Jeżeli nie są one dostępne, należy w zakładce „informacje o telefonie“ kilkukrotnie dotknąć „przycisku"" „numer kompilacji“ albo „numer wersji“, aż do chwili pojawienia się informacji o włączonym trybie programisty. Następnie należy włączyć „opcje programisty“ poprzez przeciągnięcie „suwaka“ w prawym górnym rogu ekranu i potwierdzenie ich włączenia polem OK. Następnym krokiem jest odszukanie na liście pozycji odpowiadających za długość trwania animacji i przejść. Będą to: „skala animacji okna“, „skala animacji przejścia“ oraz „skala długości animacji“. W każdej z nich musimy zmniejszyć skalę albo całkowicie wyłączyć animacje.

Finałowym krokiem jest ponowne uruchomienie naszego telefonu. Teraz możemy już cieszyć się znacznie szybszą reakcją na wydawane mu komendy.