Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Spora dawka energii

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Sporo ludności nie jest sobie w stanie wyobrazić rutynowego funkcjonowania bez szklanki ciepłej kawy. Napój ten zawiera w sobie kofeinę co w efekcie kończy się rozbudzeniem osoby konsumującej napój. Jest to wielka zaleta dla wciąż zabieganych ludzi. Napój produkuje się z kawowca. Ziarna się pali a następnie są mielone lub są poddawane instantyzacji czyli sproszkowaniu. Kawa została odkryta w Etiopii, gdzie była pijana już tysiąc lat przed naszą erą.

Kawa rozpowszechniła się w świecie w XVI wieku a do nas przybyła dopiero na końcu XVII wieku przez Turków. Kawa posiada bardzo dużo dobrych właściwości ciekawym jest fakt, że pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się próchnicy! Spośród dobrych cech kawy da się również napomknąć o poprawie pamięci krótkotrwałej, zmniejszeniu sposobności chorowania na kamicę żółciową czy poprawie metabolizmu. Przy tak dużej liczbie pozytywnych skutków należy także wspomnieć o właściwościach niepożądanych.

Jednymi z cięższych zarzutów skierowanych do kawy jest zły wpływ na układ krążenia co skutkuje chorobami serca u niektórych osób. Uczeni dopatrzyli się nawet zmniejszenia, nieznacznego, płodności u konsumentów kawy. W ostatecznym rozrachunku kawa posiada dużo więcej skutków pożądanych jak wad , te wytknięte wady tyczą się jedynie promilowej części konsumentów.