Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Stosowne wypełnienie weksla

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Kodeks cywilny kształtuje mnóstwo wymiarów ludzkiego życia. A człowiek jest istotą społeczną. Potrzebuje komunikacji z innymi. Czasami ta komunikacja polega na pożyczaniu pieniędzy. Jedną z typowych regulowanych prawnie form zwracania należności, chociaż wydającą się już być może jako przestarzała, jest weksel. Dochodzenie wierzytelności z weksla nie jest w teorii rzeczą trudną. Ważnym jest, iż prawo chroni tutaj przede wszystkim remitenta, czyli osobę, która wierzytelności dochodzi. Osoba , która wystawia weksel też niemałe prawa posiada, ale przede wszystkim ważne są zobowiązania. Jednym z nich jest właściwe wystawienie weksla.

Najbardziej istotnym faktem jest odpowiednie umiejscowienie samego słowa „weksel”. Musi ono zostać umieszczone w treści dokumentu, a nie w jego tytule. Najczęstszą formą jest „Zapłacisz za ten weksel..”.

Jednak weksel powinien posiadać też inne elementy. Należy do nich bezwarunkowe polecenie uiszczenie oznaczonej sumy pieniędzy. Warto zwrócić uwagę na słowo „bezwarunkowe”. Znaczy ono, że wszystkie warunki dochodzenia wierzytelności z weksla uznaje się za nie napisane.

Oznaczenie trasata (w przypadku kiedy jest to weksel trasowany), miejsca oraz czasu dokonania płatności, dzień wystawienia i podpis wystawcy, określenie remitenta. To następne elementy, które musi zawierać weksel.

Wystawienie weksla nie jest rzeczą trudną. Wystarczy trzymać się wytycznych zapisanych w ustawie.