Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Właściwie co studiuje się na Prawie

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Kierunek Prawo jest co roku oblegany przez rzeszę absolwentów liceów, należących do grupy tak zwanych humanistów. Jedni uważają, iż studiowanie Prawa to przepustka do godnego życia, innych przyciąga estyma profesji prawniczych. Dyskutują oni często, jakie przedmioty znajdują się w planie zajęć studenta Prawa.

Rozpocznijmy od przedmiotów nie związanych tak do końca z prawem. Takich jest sporo. Przykładowo ekonomia, którą bardzo często muszą zaliczyć studenci pierwszych semestrów Prawa.

Osobną kategorię stanowią przedmioty, nazwijmy je, około prawne. Do takich należy chociażby Historia doktryn politycznych i prawnych. Jest to przedmiot, jak sama jego nazwa sugeruje, czysto historyczny, który ma zwrócić uwagę studenta, jak kształtowała się myśl na temat ustroju państwa na przestrzeni wieków.

Wreszcie sens studiowania na Prawie, a więc przedmioty czysto prawnicze, których znajomość jest nieodzowna w przyszłym życiu zawodowym. Czasami są to wielosemestralne molochy jak przykładowo Prawo cywilne czy Prawo administracyjne. Są to przedmioty najtrudniejsze, z których egzamin zaliczyć stosunkowo najtrudniej. Jednak są to przy okazji przedmioty najbardziej praktyczne. Czasami do takich przedmiotów należą przedmioty mniejsze, jak np. prawo ubezpieczeniowe czy prawo karne skarbowe. Są one nie mniej istotne, jednak zdecydowanie mniej wymagające niżeli wspomniane giganty.

Podsumowując, studiowanie na Prawie łączy się z wieloma mniej bądź bardziej praktycznymi, ale niewątpliwie ciekawymi, przedmiotami.